8 Temmuz 2015 Çarşamba

İMAJ AŞAMASI

Tecrübeyle sabit; bir insan evladının hayattaki en boktan dönemi kesinlikle imaj değiştirme aşamasıdır. Bir kere saçlarını uzatacaksın, rengini değiştireceksin ne bileyim kaşlarını kalınlaştıracak, kilo vereceksin mesela sonra manikür falan yaptıracaksın...
Peki bunların olması için ne gereklidir? Zaman !
Öncelikle beslemeden hallice olan saçların uzayacak eski boya akacak ve sen bunu beklerken aynaya her baktığında kılıksız saçlarınla birlikte acımasızca gözüne batan beyaz tellerini görecek, kendini 26 yaşındayken 55 yaşında hissedeceksin.Kaşlarının kalınlaşması ve yeni baştan şekillenmesi için onları yeterince uzatıp besleyecek ve hatta uzunca bir süre martı kaş olarak insan içine çıkamayacaksın.
Tırnaklarını yeme alışkanlığından kurtulup iyi kötü bir tırnak boyu elde edinceye kadar at toynağına dönüşmüş ellerini saklayacak delik arayacaksın. Kilo meselesine değinmiyorum bile!!
Her neyse daha sayarken histerik bi ağlama tuttu zira şu aralar eşgalim tam da böyle. Kendimden yeterince tiksindiğim yetmiyormuş gibi asıl mesele şu ki, bunca zaman durup durup en münasebetsiz zamanımda açılan kısmetlerim. Düşünsene, yıllardır aradığın gibi bir adam karşına çıkıyor fakat sen dışarı çıkmamak için bin tane takla atıyorsun.
Hayır, olur da kazara çıkmayı kabul edecek olursan adamın karşısında göreceği manzaraya gel sen. Heheyt!!!
Ay neyse daha fazla analatamayacağım yine ağlama tuttu.

2 yorum:

  1. Birde bir süre bekleyip dayanamamak var. Bir keresinde yanlışlıkla kaşlarımı çok inceltmiştim tekrar uzatmaya kalınlaştırmaya çalışırken ne çektiğimi anlatamam :( bir süre kötü hissedip sonunda huzur var.. Dayan

    YanıtlaSil